Правильно організоване здорове, поживне, багате на вітаміни харчування – добрий засіб зміцнення організму дитини

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (із змінами) від 22листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 (із змінами відповідно до наказу МОН молоді та спорту України від 26.02.2013 р. № 202/165), інших чинних санітарних норм та правил.

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.

У закладі встановлено доцільний трьохразовий режим харчування, наявні меню-вивіски, графіки видачі їжі (затверджені завідувачем), добові проби. Призначені відповідальні особи за організацію харчування та відповідальні особи за зняття проби з готових страв.

Відповідно до вимог організовано питний режим.

Ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

У дошкільному закладі наявні картотеки страв, орієнтовні двотижневі, сезонні меню, затверджені Держпродспоживслужбою, щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотекам страв.

В меню введено страви по Клопотенку: суп овочевий, борщ з картоплею, суп з крупою та томатом, салат з яблуками та квашеною капустою, салат з буряком та сухариками, котлета рибна,чай Каркаде, закриті бутерброди з повидлом, соус червоний основний, нагетси курячі, плов фруктовий, оладки кукурудзяні з яблуками ,печеня по-домашньому, курка тушкована в соусі, рис «Паелья».

Ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Дошкільний навчальний заклад забезпечений проточною холодною та гарячою водою. Технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані, є необхідна кількість посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням.

В закладі наявний весь набір продуктів (в асортименті крупи, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо). Продукти харчування та продовольчу сировину постачають: молоко –; м'ясо та м’ясопродукти , яйця –.; всі інші продукти -

Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. В

Зберігаються продукти в спеціально обладнаній коморі, овочесховищі, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книзі складського обліку продуктів.

Аналіз виконання норм харчування основних продуктів за 2020 рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснюється наближено до норм (у середньому – 70%). Так виконання норм за 2020 рік становить:

м’ясо, м’ясопродукти –80%;

риба –60%;

олія соняшникова –105%

масло вершкове –100%

молоко –70%

сир кисломолочний 100%

сир твердий –100%;

яйця –100%;

цукор –100%;

картопля –100%;

овочі – 66%;

фрукти 60%;

соки –70%

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною ложками та виделкою). Дітей середньої та старшої груп навчають чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

І саме за самопочуттям малят, їх фізичним станом, індексом здоров'я оцінюємо ефективність своєї роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 192